TOMASZ KARWAŃSKI

 

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 3 lat w Szkole Muzycznej YAMAHA w Pułtusku. Podczas 15 letniej nauki w tej placówce, zdobył gruntowne umiejętności gry na fortepianie, gitarze klasycznej, gitarze basowej, saksofonie i perkusji. Był też członkiem chóru działającego przy szkole. To wtedy odkrył swoją pasję do muzyki wokalnej, wokalno-instrumentalnej, dyrygowania oraz aranżowania.

Obecnie student Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na specjalności dyrygentura chóralna w klasie prof. Przemysława Pałki.

Od marca 2016 roku jest dyrygentem Chóru i Orkiestry JORDAN, działającym przy Duszpasterstwie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Wraz z tym zespołem współtworzył oraz dyrygował m.in. podczas: Dni w Diecezji w przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Poznaniu w Parku Cytadela, Światowych Dni Młodzieży 2016 na katechezach dla polskich pielgrzymów na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie, Dni Młodych „Paradiso2017” w Gostyniu na Świętej Górze, Narodowej Pielgrzymki do Rzymu w dziękczynieniu za chrzest Polski oraz minione ŚDM 2016 w Bazylikach: św. Pawła za Murami, św. Jana na Lateranie oraz św. Piotra.

Uczestnik Lednickich Spotkań Młodych na Polach Lednickich, jako chórzysta, a także współprowadzący na warsztatach muzycznych, przygotowujących do tych wydarzeń. Brał też udział w Warsztatach Gospel w Poznaniu, Skokach, Górze Kalwarii, Warsztatach Muzyki Liturgicznej w Poznaniu, czy Płocku oraz Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Krakowie. Również chórzysta w Chórze Kameralnym Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (Paderewski Chamber Choir).

Ma również bardzo bliski kontakt z muzyką pop-jazz. Jest współzałożycielem, kompozytorem oraz pianistą w zespole „Substytut?”.

Zdobywca III miejsca na XVII Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu oraz nagrody od Chóru Dziewczęcego, Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Od listopada 2017 roku jest asystentem dyrygenta Chóru Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. Przemysława Pałki.